Deníček kočky Mufky

I-ŤING

Úvod do I-ťingu

I-ťing je pravděpodobně nejstarší známá kniha na světě. Je stará téměř 5000 let, vznikla asi v roce 2975 před Kristem.
Slova I-ťing znamenají proměny a vzorce života.
Člověk, ať je jakékoli rasy, barvy kůže, jakékoli víry či náboženství, se může dostat do šedesáti čtyř problémových situací, proto je šedesát čtyři hexagramů. I-ťing se zakládá na velmi známé metafyzické skutečnosti - všechno, co vidíme, existovalo nejdříve jako myšlenka ve vědomé mysli. Projeví se pak podle zákona přitažlivosti silami podvědomí.
Podobně všechny problémy existují ve vědomí tazatele a odpovědi se nacházejí v rozsáhlé pokladnici jeho podvědomí. Vzhledem ke složitostem moderní civilizace a horečnému shonu často nemáme čas se zaposlouchat do svých vnitřních odpovědí.
Jednoduchý I-ťing se používá snadno a každou odpověď je možno ihned vyhledat podle indexu obrazců mincí a podle instrukcí uvedených dále.
Mějte na paměti, že Jednoduchý I-ťing není hra. Lze jej používat jako skutečnou knihu věšteb, ze které získáte odpověď na každou otázku. Člověk potřásá mincemi a při tom myslí na otázku. Vibrace jej automaticky vedou k tomu, že mince vyloží ve správném obrazci a obdrží správnou odpověď.
Všechno má zároveň mužský i ženský aspekt, kladný i záporný. I-ťing to nazývá jin a jang. Všechny odpovědi v sobě obsahují obě hlediska a vaše intuice vám odhalí správnou interpretaci.


__________________________________________________________________________
Žádné komentáře
 
Text můžete změnit v administraci