Deníček kočky Mufky

Výklad

Existence

Na lotosovém listu dokonalosti sedí nahá postava a sleduje svým zrakem krásu noční oblohy. Ví, že domov není fyzické místo ve vnějším světě, ale vnitřní stav uvolnění a přijetí. Hvězdy, skály, stromy, květiny a ptáci jsou v tomto tanci života všichni našimi bratry a sestrami. My, lidé, na to často zapomínáme, a s vírou, že vše, co potřebujeme, si musíme vybojovat, sledujeme jen své osobní zájmy. Pocit oddělenosti je však jen další iluzí, kterou zplodily naše omezené předsudky.

Nastal vhodný okamžik, aby sis uvědomil, zda sám sobě umožňuješ přijímat výjimečný dar pocitu domova všude, kde zrovna jsi. Jestliže už to dokážeš, určitě tento pocit pořádně vychutnej, aby se v tobě mohl prohloubit a zůstat ti nablízku. Jestliže máš naopak dojem, že se tě svět snaží převálcovat, je čas se zastavit. Jdi dnes večer ven a dívej se na hvězdy.

Nejsi tady náhodou. Bez tebe tu bude něco chybět a nikdo jiný to nenahradí. Zde pramení tvá důstojnost. Hvězdy, slunce, měsíc, stromy, ptáci i země – vše bude cítit to malé prázdné místo, které nikdo kromě tebe nemůže zaplnit.

 

 Žádné komentáře
 
Text můžete změnit v administraci