Deníček kočky Mufky

Výklad

Karta Alchymie neznázorňuje žádnou konkrétní rostlinu ani květinu. Kumuluje a nese v sobě sílu ostatních. Je nádhernou směsí toho, co Příroda nabízí.

Lat.: Angelica archangelica

Charakteristika: Mohutná bylina s řepovitým oddenkem a hnědými kořeny. Dutá lodyha dorůstající výšky až 2m nese růžici zelenobílých květů. Kvete ve 2., 3. a 4. roce, plody má jen jednou, poté odumírá.

Lat.: Dodeatheon hendersonii

Charakteristika: Shluk květů na bezlistém stonku asi půl metru vysokém. Květina podobná hvězdě nebo kometě letící k Zemi.

Lat.: Zinia elegans

Charakteristika: Letní okrasa zahrady. Má dvojité okvětní lístky, což jí dodává neobyčejné vzezření. Může být oranžová, červená, rudá, žlutá, bílá, růžová a levandulová.

Lat.: Datura candida

Charakteristika: Brugmansia. Stálezelený keř vonící v noci. Jeho květy podobné trumpetám se sklánějí k zemi a v měsíčním světle se třpytí. Durman (andělské trumpety) je velmi hojně rozšířenou rostlinou, která kvete po celé léto krásnými, barevnými a velkými zvonkovitými květy. K těmto rostlinám by neměly mít přístup malé děti, protože durmany jsou velmi jedovaté!

Lat.: Viola odorata

Charakteristika: Křehká trvalka, běžec na dlouhou trať. Okvětní lístky ve tvaru srdce složené do růžice objímající Zemi - střed všeho bytí.

Lat.: Ficus carica

Charakteristika: Fíkovník se dožívá velmi vysokého věku. Má pozoruhodné květy i plody. Květy jsou samčí a samičí na stejném stromě.

Lat.: Fuchsia hybrida

Charakteristika: Silná křovina s tmavě zelenými listy, má červené, růžové a purpurové květy zvonkovitého tvaru. Chránit před větrem.

Lat.: Agroxiphium macrocephalum

Charakteristika: Jedinečná rostlina z Hawajských ostrovů. Stříbřitě zelené listy připomínají meče (angl. Silver sword), květensví roste až do výšky člověka. Po odkvetení umírá.

Lat.: Penstemen newberryi

Charakteristika: Roste ve vysokých polohách hor Sierra Nevada v suchém slunném prostředí. Dřevina s hustými, kulatými zubatými listy bohatě kvete růžovo červenými kvítky protáhlého tvaru.

1  
2  
3  
4  
 
Text můžete změnit v administraci