Deníček kočky Mufky

Vaříme, pečeme

Kdysi dávno jsme měli doma kuchařskou knihu, kterou moje máti dostala jako svatební dar a která byla vydaná někdy v roce 1950. V podtitulu měla heslo Vaříme zdravě, chutně a hospodárně. Často jsem nad tím heslem přemýšlela, protože jsem byla přesvědčená, že tyto tři věci nejde skloubit a myslím si to stále. Postupem času jsem došla k závěru, že co tělíčko potřebuje, o to si řekne, a mám vyzkoušené, že to funguje. Nepodléháme tedy žádným módním trendům ve stravování a neživíme se zrním a kořínky, i když čerstvý vícezrnný rohlík je docela pochoutka a čerstvé bylinky v naší kuchyni také nechybí.

Připravíme si tedy všelijaké dobrůtky, ať už sladké nebo slané, z masa nebo bez masa. Recepty jsou rozděleny na polévky, které hlavně v zimě příjemně zahřejí, pak na pokrmy z masa a pokrmy bezmasé, mezi něž patří i letní saláty, pak
na cukroví, kam jsem zařadila různé drobné sladké pochoutky pečené i nepečené, dále na dorty a řezy, které si připravíme od korpusu až po konečné dozdobení, a buchty, kam řadím všechno, co je sladké a není to cukroví ani dort nebo řez.

Přeji dobrou chuť.


 
Text můžete změnit v administraci