Deníček kočky Mufky

Cukroví

Ořechy

Skořápky: 170g ml.cukru, 200g másla (Hera), 80g ml.ořechů, 250g výběrové mouky, 10g kakaového prášku, na špičku nože ml.skořice, 4 roztlučené hřebíčky.
Nádivka: 4 celá vejce, 210g ml.cukru, 160g másla, 60g čokolády na vaření, rozinky naložené v rumu nebo višně z višňovky.
Z příprav na skořápky vypracujeme na vále těsto a dáme je na 1/2 hodiny do chladna odležet. Potom plníme formičky a zvolna pečeme ve středně vyhřáté troubě. Čas nutno hlídat - správně upečený ořech jde z formičky lehce vyklepnout. Vychladlé plníme nádivkou.
Nádivku připravujeme dvoufázově: nejprve šleháme vejce a 140g cukru nad párou - zahřejeme dostatečně, nejméně na 60°C, ale nepřevaříme, aby se vejce nesrazila. Pak za občasného míchání vychladíme. Máslo, zbytek cukru a změklou čokoládu utřeme a spojíme s první nádivkou. Vznikne hladký krém, kterým plníme půlky ořechů, vkládáme rozinky naložené v rumu nebo višni z višňovky a slepujeme k sobě. Hotové obalujeme ve vanilkovém cukru.
Připravujeme alespoň dva týdny předem - cukroví se musí naležet.


Tip:

Krému je vždy o něco více, než je potřeba. Do zbytku přidám mleté ořechy a rum, dobře promíchám a mám krém na plnění jiných druhů cukroví (např. rumových dortíčků).


Žádné komentáře
 
Text můžete změnit v administraci