Deníček kočky Mufky

Pokrmy bezmasé

Ovocné knedlíky - kynuté

0,75kg hrubé mouky, 0,3 litru mléka, kostka čerstvého droždí nebo sáček instantního droždí, 20g cukru, 1 vejce, lžička soli, ovoce – v létě čerstvé, v zimě povidla, popřípadě tuhý džem.

Mouku prosejeme do mísy, promícháme se solí a uprostřed vyhloubíme důlek, do kterého vložíme čerstvé droždí, cukr a trochu vlažného mléka a necháme vzejít kvásek. Použijeme-li droždí instantní, pak je promícháme i s cukrem přímo do mouky a kvásek neděláme. Potom zalijeme zbytkem teplého mléka, vyklepneme vejce a vypracuje tužší těsto, které necháme vykynout.

Mezitím si opereme ovoce, necháme je důkladně okapat a rozložíme na papírovou utěrku, která odsaje zbytek vody.

Z vykynutého těsta vykrajujeme lžící ponořenou do mouky kousky velké asi jako střední jablko, roztlačíme je na placičky, naplníme osušeným čerstvým ovocem nebo povidly či džemem a dobře uzavřeme. Při větším množství knedlíků jich plníme a uzavíráme postupně jen takové množství, kolik jich uvaříme najednou, aby nepřekynuly. Vaříme je v osolené vodě, aby volně plavaly, přikryté 5 minut, pak je obrátíme a nepřikryté dovaříme dalších 5 minut. Uvařené knedlíky vyjmeme z vody a natrhneme dvěma vidličkami, aby z nich vyšla pára a nesrazily se.

Podáváme sypané strouhaným tvarohem, mákem, osmaženou strouhankou nebo skořicovým cukrem a poléváme rozpuštěným máslem.

Žádné komentáře
 
Text můžete změnit v administraci