Deníček kočky Mufky

Pokrmy z masa

Bůček v kabátě

1,5kg prorostlého bůčku, mrkev, petržel, celer, cibule, česnek, po 6 kuličkách pepře a nového koření, 3 bobkové listy, sůl.

Směs koření: grilovací koření, majoránka, sezamové semínko – po 1 polévkové lžíci, lžička oregána, máme-li rádi ostřejší, přidáme pepř a trochu mleté pálivé papriky.

Alobal.

Vodu osolíme a se zeleninou, kuličkami pepře a nového koření a bobkovými listy ji přivedeme k varu. Do vařící vložíme bůček bez kůže tak, aby byl celý ponořený a vaříme do měkka. Mezitím si v misce připravíme směs koření, použijeme taková, která máme rádi, a dobře promícháme. Také si nachystáme alobal, nejlépe 2 až 3 vrstvy. Uvařený bůček vyjmeme z vývaru a pokud jsme jej vařili s kostí, tak vykostíme. Horký ze všech stran obalíme ve směsi koření a položíme na připravený alobal. Pokud ještě trochu směsi zbylo, vysypeme ji na bůček a pečlivě zabalíme. Pracujeme rychle, aby maso příliš nevychladlo, horké natáhne chutě použitého koření lépe do sebe. Zabalený bůček necháme zchladnout a nejméně na 12 hodin dáme do ledničky, kde v neporušeném obalu může být i dva dny.

Vychlazený bůček vyjmeme z alobalu a nakrájíme na plátky. Podáváme s čerstvým pečivem.

 

Tip: vývar z bůčku necháme zchladnout, sebereme tuk, dochutíme a máme polévku.

 

 Žádné komentáře
 
Text můžete změnit v administraci