Deníček kočky Mufky

Pokrmy z masa

Kuřecí salát

4 kuřecí prsní řízky nebo steaky, 2 dlouhé salátové okurky, 4 velká rajčata, 1 žlutá a 1 zelená paprika, čínské zelí, 1 cibule, česnek, grilovací koření, sůl, olej, šťáva z 1 citronu, 150g balkánského sýra

Pro 4 osoby

Kuřecí maso nakrájíme na kostky, proložíme na hrubo pokrájenou cibulí, osolíme, okořeníme, zalijeme olejem, dobře promícháme a dáme uležet. Mezitím si nachystáme zeleninu - okurky oloupeme a nakrájíme na kolečka, rajčata na měsíčky, papriky na nudličky, čínské zelí rozebereme na listy, opereme a pokrájíme na hrubé proužky. Několik vnitřních žlutých listů pokrájíme na jemno.

Na střed talířů rozdělíme hrubě pokrájené čínské zelí, kraje poklademe kolečky okurek, měsíčky rajčat a dozdobíme barevnými paprikami. Vše lehce posolíme a pokapeme citronovou šťávou. Naložené maso opečeme na rozpálené pánvi tak, aby mělo křupavou kůrčičku, a vložíme na talíře na zelí. Posypeme jemně nakrájeným čínským zelím, postrouhaným balkánským sýrem a podáváme.

 

Tip:

 

Tento kuřecí salát je možno připravit i s těstovinami, nejlepší jsou vřetena, které klademe na talíře jako další vrstvu na zelí, nebo je můžeme osmahnout s masem.


Žádné komentáře
 
Text můžete změnit v administraci