Deníček kočky Mufky

Polévky

Polévka napravovačka (po flámu)

2 balíčky drůbeží směsi na polévku (cca 2kg), 1 střední cibule, 5 stroužků česneku nebo ½ lžičky granulovaného česneku, mrkev, petržel, celer, 6 kuliček pepře, 6 kuliček nového koření, 2 bobkové listy, kostka slepičího bujónu, lžička Vegety, sůl, sádlo nebo olej.

Na kapánek: 1 celé vejce a polohrubá mouka.

Očištěnou zeleninu postrouháme na hrubém struhadle na nudličky a opražíme na sádle nebo na oleji. Zalijeme vodou, vložíme oprané drůbky, koření, bujón, Vegetu a sůl. Vaříme tak dlouho, až maso opadává z kostí. Polévku přecedíme a zavaříme kapánek, který jsme si připravili z vejce a tolika mouky, aby směs byla dostatečně hustá, ale tenkým pramínkem stékala do polévky. Maso obereme, ze zeleniny vyjmeme kuličky pepře a nového koření, odstraníme bobkové listy a vložíme zpět do polévky. Krátce povaříme a horkou servírujeme.


Tip:

Pokud se nám nechce čistit kořenovou zeleninu, můžeme použít balíček mražené směsi pod svíčkovou, která obsahuje potřebné druhy zeleniny ve správném poměru, nebo jakoukoliv mraženou polévkovou zeleninu podle chuti.

 

 

_______________________________________________________________

Žádné komentáře
 
Text můžete změnit v administraci